تئاتر اصفهان
خبرها، نقدها، عکسها 
لینک دوستان

نمایشنامۀ «خانۀ برنارد آلبا» نوشتۀ فدریکو گارسیا لورکا


پونسیا: این موقع سال هیچ خوشی ای بالاتر از این نیست که آدم توی مزرعه ها باشه. دیروز صبح دروگرها وارد شدند. چهل پنجاه تا مرد جوان خوش قیافه.

ماگدالنا: اهل کجان؟

پونسیا: مال دور دورها. اهل کوه پایه اند. شاد و سرحال. پوست شان رنگ چوب سوخته. داد می کشند و سنگ پرتاب می کنند. دیشب یه زن با پیرهن پولک دوزی شده اومد به دهکده. با صدای آکاردئون می رقصید. پانزده تا از دروگرها باهاش قرار و مدار گذاشتند که ببرندش به بیشۀ زیتون. من از دور اونا رو دیدم. اون که باش حرف می زد یه جوان چشم سبز بود با جثۀ سفت و محکم، مثل یه بافۀ گندم.

آملیا: راستی؟

آدلا: مطمئنی؟

پونسیا: چندین سال پیش یکی از این زنها اومد اینجا و من خودم به پسر بزرگم یک خرده پول دادم که بتونه بره پیش اون. مردها به این جور چیزها احتیاج دارند.

آدلا: همه چیز برای اونا آزاده.

آملیا: زن بودن بدترین عقوبت هاست.

ماگدالنا: ما حتی چشمهامون هم مال خودمون نیست.

[ شنبه 26 اسفند1391 ] [ ] [ وحید عمرانی ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ به منظور صحبت ، نقد ، اطلاع رسانی و تبادل نظر پیرامون هنر تئاتر مخصوصا مسائل مربوط به تئاتر اصفهان و اطلاعات و اخبار مربوط به آن و همچنین ارائه آثار نویسنده وبلاگ راه اندازی شده است. توضیحات عکس لوگوی وبلاگ: متعلق است به مرحوم استاد رضا ارحام صدر یکی از بزرگان تئاتر اصفهان.
------------------------------------------
استفاده از عکسها و یا مطالب این وبلاگ تنها با ذکر نام و آدرس منبع آن امکان پذیر خواهد بود. همچنین هر گونه اجراء از نمایشنامه ها منوط به دریافت مجوز کتبی از نویسنده است.
امکانات وب

مرجع وبلاگ نویسان جوان